Hamilelik Emareleri Hakkında İhtiyaç Duyduğunuz Her Şey

Bir evlat sahibi olmak isteyen bir kadının ay hali zamanında bir gün dahi öteleme görülse aklında can bulan ilk soru “hamilelik belirtileri nedir?” gibi olacaktır, süreç bitiminde adet akıntısı belirirse bunun gibi dönemler anne adaylarını canını sıkabilir, ek olarak dönemsel olarak tekrarlıyorsa yorgunluğa sebebiyet verebilir.
Hekimler ve asistanlar en hatasız kararı alabilmek için evinizde testi aracılığıyla gebelik tahlili uygulaması yapılacaksa ay başı tarihinin üzerinden asgari yüz yirmi saat sonra uygulanmasını söylüyorlar, ama net sonuç kan testiyle alınıyor elbette.

Her dönem bayanlar bakımından benzersizdir tabi ki lakin gebelik dönemi pek çok kadın için ayan beyan en mühim süreçtir. Anneler meleklerini içinde taşır gebelik süreci tamamında. Bu dönemde sınırsız zahmet ve fedakarlık gösterirler. Sancılar, halsizlik ve buna benzer bir sürü sıkıntı ile karşılaşabilirler lakin bu sorunların tamamı gebe kadınların çoğunda görülen basit hamilelik belirtilerindendir. Bayanların hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini yanıtlarken ifade edeceğimiz hamilelik belirtileri bu bağlamda ele alınmalıdır.

Hamileliğin en kritik habercisi adet gecikmesi olmasına rağmen bazı erken belirtiler aybaşı gecikmesinden önce dahi hamile olduğunuza işaret edebilir. Unutulmaması gereken hamilelik belirtilerinin insandan insana daha da ötesinde hamilelikten hamileliğe ayrılık göstereceğidir.

Hamilelik belirtileri söylemiyle ilk önce hatıra gelen konu ay hali gecikmesidir.
Ama yaşanan bu gecikme daima kesin olarak %100 gebe olduğunun bir belirtisi her zaman olmayabilir.

Detaylı açıklamak gerekirse; ruhsal anlamda gergin, bitkin ya da mayışmışsan, gereğinden fazla düşük kiloluysan, stresli bir işte görevdeysen veyahut mevsimler arası sıcaklık değişimlerinden rahatsız oluyorsan adet gecikmen hamile kaldığına dair net hüküm veremez.

Hamile bir bayan genel olarak gebe kaldığını bedenindeki bazı faklılıklardan anlayabilir. bunlardan bazıları; baş dönmeleri, yorgunluk halleri, zamansız gerginlik, ağlama krizleri ya da sebepsiz sevinç hali gibi yersiz ruhsal farklılıklar, göğüslerin dolgunlaşması ve bazı zamanlar dokunamayacak kadar dolgunlaşıp ağrı yapmaları, vücudun belli yerlerinde yara belirmesi, ellerin ayakların şişmesi, rahimde sancıya benzer bir ağrı, sıklıkla tuvalet ihtiyacı, sırt sancıları, gözlerde büyüme, sıklaşan akıntılar, idrar yolları problemleri şeklinde sayılabilir. Genel olarak gebe kadınların ifade ettiği şikayetler aynı ay başı dönemindeki sıkıntılara çok yakınlık gösterir. Dolayısı ile bebek isteyen bayanların ay hali durumlarını gebelikle karıştırmaları oldukça görülebilen bir durumdur.